Jak vypadá takové manželství po více jak 40 letech? 

Happily ever after .. 

Věděla jsem, že toto focení musím uchopit jemně, že to nebude jednoduché .. ehm, no .. abych řekla pravdu, nevěděla jsem nic .. protože často tvář, povahu ani chování svých klientů neznám do chvíle než překročí práh do mého boho ráje .. Věděla jsem jen, že na focení má přijít dlouholetý manželský pár, rodiče (ale už i prarodiče), kterým focení nadělily jejich dcery jako dárek. 


Když manželé Ševčíkovi dorazili, viděla jsem na jejich tvářích značnou dávku nervozity. Naprosto to chápu .. protože vím, že se nejedná o každodenní záležitost, že takové focení je vážná věc! Zachycuji lásku, emoce, důvěru .. a to je VÁŽNÁ VĚC! K focení měli zaplacené i služby vizážistky. Tohle jí mamka (a zároven vizážistka) splnila a o půl hodiny později byla paní Ševčíková připravená a spokojená. Ano, jak málo stačí  .. jak najednou více vynikla barva jejich očí, jak její pleť zářila. No tak tyhle kouzla teda umí zas moje mamka, asi je to v rodině něbo co. 


Když budu naprosto upřímná, nedovedla jsem si moc představit jak budu fotit pár, který je spolu tolik (!) let a říkat jim, aby si dali třeba pusu .. protože obecně se generace třeba mé babičky nerada fotí, stydí se dávat emoce tolik najevo, natož se pusinkovat před někým cizím .. dříve se přeci jenom fotilo uplně jinak a hlavně méně. 


ALE .. mé obavy opadly v první minutě focení. Tohle je fotka po asi 30 vteřinách focení..BUM..jako vážně?

IMG_0224m

Tak já nevím, jsem fakt umělec asi! Na to jak přišli nervózní, jak se paní Ševčíková bála líčení. Oblékla si outfit v přírodních tónech, vzala si můj oblíbený svetr, zavolala manžela, ať si k ní jde sednout a najednou MAGIC HAPPENS .. Spoustu lidí mi říká, že můj ateliér působí magicky, že je zde příjemná atmosféra, že to číší pohodou, že je vidět, že to vše dělám s láskou .. je to pravda, jsem čarodějnice, haha. Né teď vážně, fakt mě to hrozně potěšilo a když se teď dívám na ty fotky, tak mám hroznou radost. O skvělou a hodnotnou zkušenost víc. 


Ještě jednu fotografii bych Vám chtěla ukázat takhle v úvodu. Jedná se o záběr, kdy jsem poprvé ukázala manželům náhled fotografií z mého fotoaparátu. Paní Ševčíková byla hrozně dojatá, pan Ševčík byl dojatej, že je dojatá paní Ševčíková. No prostě ..

IMG_0591bwm

Pokaždé se na focení párů ptám jak se seznámili .. tato otázka musí přijít ve vhodnou chvíli, klienti už ve Vás musí mít důvěru, musí se Vám chtít svěřit .. no a tohle seznámi teda opravdu stojí za zmínku. Manželé Ševčíkovi se seznámili na parketě, jako taneční partneři. Tohle když mi řekli, tak jsem se teda dojala zase já ( ..také jsem dříve tancovala, tak možná proto?!) .. Uplně jsem si to představovala, měl by se z toho možná natočit film. Takovej českej Let’s dance <3 . Najednou jsem i pochopila, proč se mi tak dobře pózují, tanečníci mají v tomhle obrovskou výhodu. Jejich pohyby jsou totiž neskutečně ladné .. 

 
Takže znovu děkuji za tohle krásné focení .. až budete přemýšlet co dát jako dárek svým rodičům, tak tohle je určitě možnost, které nebudete litovat. 


Myslím, že nebudu daleko od pravdy když řeknu, že takové manželství by si přál každý.

Tak teď už jen zbývá kouknout na finální fotografie.
L

IMG_0246m
IMG_0250bwm
IMG_0247bwm
IMG_0302bwm
IMG_0306m
IMG_0380m-1
IMG_0541bwm
IMG_0458bwm
IMG_0681m

Děkuji za Váš čas strávený u mě na webových stránkách. Moc si toho vážím!

logo_II_brown-1

A byli jste už tady?

© 2020 FotoLucie All Rights Reserved